تهران
کد خبر:6627
پ
مترو ماسک کرونا

اشتباه وزارت بهداشت در اعلام پایان موج هشتم کرونا

به نظر می‌رسد وزارت بهداشت در اعلام پایان موج هشتم کرونا اشتباه محاسباتی داشته است و باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قدری جدی‌تر باشد.

معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت، چندی قبل مدعی شدند که از قله موج هشتم کرونا عبور کرده‌ایم، درحالی‌که در روزهای اخیر شاهد سیر صعودی موارد ابتلا و فوتی هستیم. به نظر می‌رسد وزارت بهداشت در اعلام پایان موج هشتم کرونا اشتباه محاسباتی داشته است و باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قدری جدی‌تر باشد.

به گزارش فارمانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، موج هشتم کرونا آنقدر ضعیف شروع شد که مقامات وزارت بهداشت، خیلی زود اعلام کردند که از قله موج هشتم کرونا عبور کرده‌ایم.

اولین موضع در این خصوص از سوی سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت اعلام شد و پس از آن حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز اعلام کرد موج هشتم به پایان رسیده است.

این در حالی است که چند روز بعد از اعلام موضع دو معاون درمان و بهداشت وزارتخانه، شاهد افزایش موارد ابتلا و فوتی در کشور بودیم. به‌طوری‌که در دو هفته اخیر شاهد روند صعودی موارد ابتلا و فوتی‌ها هستیم.

از ۲۳ بهمن ۱۴۰۱، آمار روزانه کرونا تقریباً روند صعودی به خود گرفته و اغلب روزها شاهد ۳ رقمی شدن موارد ابتلا بوده‌ایم.

۱۶۱ مورد در ۲۳ بهمن

۱۲۶ مورد در ۲۴ بهمن

۱۸۷ مورد در ۲۵ بهمن

۱۷۸ مورد در ۲۶ بهمن

۲۲۲ مورد در ۲۷ بهمن

۱۲۵ مورد در ۲۸ بهمن

۴۶ مورد در ۲۹ بهمن

۱۵۹ مورد در ۳۰ بهمن

۲۰۸ مورد در اول اسفند

۳۵۸ مورد در دوم اسفند

۲۶۰ مورد در سوم اسفند

در این روزها، همان طور که از آمارهای روزانه وزارت بهداشت می‌توان استنباط کرد، روند صعودی کرونا رقم خورده است. به طوری که از ۲۳ بهمن تا سوم اسفند ۱۴۰۱، در مجموع ۲۰۳۰ مورد ابتلا گزارش شده است.

همچنین آمار فوتی‌های روزانه نیز در این بازه زمانی تقریباً صعودی بوده و ۵۳ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا گزارش شده است.

در همین حال نقشه کرونایی کشور نیز دستخوش تغییر رنگ‌بندی شده و بر تعداد شهرهای نارنجی افزوده شده و از تعداد شهرهای آبی کم شده است.

این روند می‌تواند برای روزهای باقی مانده تا پایان سال، زنگ خطر تلقی شود زیرا با توجه به سرعت انتقال اومیکرون در موج هشتم و افزایش ترددهای مردم برای خریدهای پایان سال، این احتمال وجود دارد که موارد ابتلا در سال نو افزایش یابد.

به نظر می‌رسد وزارت بهداشت در اعلام پایان موج هشتم کرونا اشتباه محاسباتی داشته است و باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قدری جدی‌تر باشد.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید