تهران
کد خبر:7146
پ
ایرانمنش

برگزاری 30 کارگاه در نمایشگاه فارمکس 2023

دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ با بیان اینکه تولید دارو در ایران منطبق با استانداردهای مندرج در دارونامه‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد، گفت: قرار است در نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ بیش از ۳۰ کارگاه ۹۰ دقیقه‌ای با موضوعات و مباحث مختلف برگزار کنیم.

به گزارش فارمانیوز؛ ایمان ایرانمنش، دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ گفت: دارو در ایران طبق مقررات و استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شود و شرکت‌هایی داریم که موفق شده‌اند با کمک صنایع بالادستی همچون پتروشیمی، ماده موثره مورد نیاز برای محصول نهایی را با بالاترین خلوص تولید نمایند و آن را وارد فرآیند ساخت کنند.

دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ با بیان اینکه تولید دارو در ایران منطبق با استانداردهای مندرج در دارونامه‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد، افزود: کیفیت داروهای تولیدی در داخل کشور مانند داروهای تولید ژاپن، هند، کره جنوبی در آسیا و البته کشورهای اروپایی است.

ایرانمنش با اشاره به عضویت سازمان غذا و دارو به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون موسوم به بازرسی‌های دارویی، اظهار کرد: نزدیک به پنج سال است که عضو این کنوانسیون هستیم، این پادمان در بردارنده پروتکل‌هایی است که کشورهای عضو آن استانداردها و الزاماتی را در زمینه عملیات بهینه ساخت و آنالیز دارو و بازرسی صنایع دارویی و بالتبع آن نظارت بر کیفیت تولید دارو اعمال می‌کنند.

دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ افزود: جمهوری اسلامی ایران پنجاهمین عضو این کنوانسیون است و تعداد کشورهای آسیایی عضو این پادمان نیز معدود هستند که این نشان از توان و تخصص بالا در حوزه نظارت بر کیفیت دارو در نهاد نظارت دارویی کشور ما است.

ایرانمنش گفت: عضویت در این کنوانسیون باعث ارتقای GMP (عملیات بهینه تولید) صنعت داروی کشور و ارتقای مضاعف اعتبار دستگاه نظارتی ایران در این زمینه (سازمان غذا و دارو) می‌شود و پذیرش عضویت در این کنوانسیون به این معناست که نهاد نظارت دارویی ما به صورت پیوسته بر پایه قواعد و استانداردهای برتر بین‌المللی عمل می‌کند.

دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳، ایران را یک کشور نظام‌مند در صنعت داروسازی معرفی و بیان کرد: با داشتن آزمایشگاه پیشرفته مرجع غذا و دارو در کشور و صحه‌گذاری این مرکز ملی بر مؤلفه‌های کیفی داروهای ساخته شده به خوبی نشان داده‌ایم که صنعت داروسازی ایران از جایگاه شایسته‌ای در منطقه و جهان برخوردار است.

ایرانمنش با بیان اینکه در تولید دارو همواره باید سه اصل کیفیت، ایمنی و اثربخشی را با هم مد نظر داشته باشیم، افزود: فرآیندهای تولید داروی با کیفیت و استاندارد می‌بایست از پیش تعیین و معتبر شده باشند و موضوعی نیست که در لحظه خلق شود بلکه حاصل ساعت‌ها کار تخصصی و تلاش دانش محور دانشمندان و متخصصین این حوزه خطیر است.

دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ به برپایی بیش از ۳۰ کارگاه آموزشی در حاشیه برگزاری نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ اشاره کرد و گفت: قرار است در این رویداد بین المللی، بیش از ۳۰ کارگاه ۹۰ دقیقه‌ای با موضوعات و مباحث مختلف برگزار کنیم و در این کارگاه‌ها، از حضور زبده‌ترین و خبره‌ترین اساتید برای آموزش بهره مند خواهیم شد.

ایرانمنش افزود: این کارگاه‌ها در سرفصل‌های مختلف از جمله عملیات زنجیره تأمین، ساخت و آنالیز منطبق با اصول بهینه، بازاریابی و فروش با رویکردهای نوین صادراتی، رگولاتوری و تعامل با نهادهای ناظر و غیره برپا می‌شوند.

او در گفتگو با مهر تاکید کرد: در بحث کیفیت، یکی از سرفصل‌ها مربوط به سنجش میزان ناخالصی‌ها در مواد موثره دارویی و فرآورده‌های نهایی جدید است که طبق آخرین راهنماهای کنفرانس بین المللی برای یکپارچه‌سازی برگزار خواهد شد.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید