تهران
کد خبر:5857
پ
4169921

تامین بیش از ۶ میلیون قوطی شیرخشک رژیمی

بهادر صیدمحمدیان رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تامین بیش از شش میلیون قوطی شیرخشک رژیمی از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان ماه خبر داد.

بهادر صیدمحمدیان رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تامین بیش از شش میلیون قوطی شیرخشک رژیمی از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان ماه خبر داد.

به گزارش فارمانیوز به نقل از ایسنا بهادر صیدمحمدیان رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تامین بیش از شش میلیون قوطی شیرخشک رژیمی از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه خبر داد و گفت: «سه میلیون و ۲۲۴ هزار قوطی وارداتی و سه میلیون و ۳۹ هزار و ۳۸۷ قوطی تولید داخل بوده است.»

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه زنجیره تامین شیرخشک رژیمی و غذای ویژه از اوایل سال ۱۴۰۱، افزود: امور مربوط به نظارت، کنترل و رصد این فرآورده‌ها با راه‌اندازی این سامانه، انجام و تحت نظارت دقیق و مستقیم سازمان غذا و دارو و معاونت‌های غذا و دارو در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

به گفته رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تاریخ اول آبان ماه امسال تا ۱۰ آذر، بالغ بر یک میلیون و ۹۰ هزار قوطی شیرخشک رژیمی و ۵۶۰ هزار قوطی (ساشه غذای ویژه) بیمارستانی در سراسر کشور توزیع شده است.

بنابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، صید محمدیان گفت: برای اولین بار بر اساس اعلام نیاز معاونت‌های غذا و دارو، جلسات بازخوانی متعددی با تامین‌کنندگان انواع شیرخشک رژیمی توسط اداره کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل انجام می‌شود تا برنامه‌ریزی لازم به منظور تامین فرآورده‌ها در هر گروه بیماری به‌موقع انجام شود.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید