تهران
کد خبر:5321
پ
pills_520225198_web

بررسی نابسامانی تنظیم بازار دارو در کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر بهداشت

رسیدگی به موضوع نابسامانی در تنظیم بازار دارو و کالاهای سلامت و دارویی در گمرکات کشور با حضور وزیر بهداشت در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود.

به گزارش فارمانیوز؛ دستور کار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در هفته جاری مشخص شد که بر اساس آن در روز سه‌شنبه (31 خردادماه) ادامه بررسی گزارش کارگروه تخصصی رسیدگی به موضوع نابسامانی در تنظیم بازار دارو و کالاهای سلامت و دارویی در گمرکات کشور در اجرای ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با حضور آقای بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان غذا و دارو، بانک مرکزی و وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و علوم، تحقیقات و فناوری، در دستور کارهای این کمیسیون قرار دارد.

لازم به ذکر است همچنین طبق دستورکار اعلامی جلسات علنی، قرار است وزیر بهداشت و درمان روز (سه‌شنبه) برای پاسخگویی به سوالات معین الدین سعیدی نماینده چابهار و فاطمه قاسم پور نماینده تهران از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس حضور یابد.

پیش از این حسینعلی شهریاری رئیس کمسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در تشریح جلسه (بیستم اردیبهشت) این کمسیون از رسیدگی به سوالات چند تن از نمایندگان از وزیر بهداشت خبر داده بود.

وی افزود: در این جلسه 2 تن از نمایندگان از توضیحات وزیر بهداشت قانع نشدند و سوالات جهت بررسی در جلسه علنی به هیات رئیسه ارجاع شد که در نتیجه وزیر روز سه‌شنبه هفته جاری برای پاسخگویی به این سوالات در جلسه علنی حضور می‌یابد.

رئیس کمیسیون بهداشت در توضیحات سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان بیان کرد: سوالات مطرح شده در مورد توزیع دارو، پزشک و تجهیزات پزشکی و طرح های نیمه تمام بود.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید