تهران
کد خبر:898
پ
فاقد تصویر شاخص

اعلام آمادگی بانک صنعت و معدن برای افزايش تسهيلات در بخش دارويی و تجهيزات دارويی كشور

مهری در مراسم اختتامیه نمايشگاه فارمكس با ارائه گزارشی از تسهیلات ارائه شده به صنعت دارویی کشور از آمادگی این بانک به عنوان بانکي تخصصی و توسعه ای در پرداخت تسهیلات جدید و بیشتر به این بخش خبر داد. حسين مهري مدیرعامل اين بانک در بازدید از نمایشگاه فارمکس، فلسفه وجودی این بانک را حمایت […]

مهری در مراسم اختتامیه نمايشگاه فارمكس با ارائه گزارشی از تسهیلات ارائه شده به صنعت دارویی کشور از آمادگی این بانک به عنوان بانکي تخصصی و توسعه ای در پرداخت تسهیلات جدید و بیشتر به این بخش خبر داد.

حسين مهري مدیرعامل اين بانک در بازدید از نمایشگاه فارمکس، فلسفه وجودی این بانک را حمایت و تأمین مالی صنایع و معادن کشور دانست و اشاره کرد: خوشبختانه صنعت دارویی کشور قابلیت ورود به بازارهای منطقه ای را داراست و با کمی تلاش بیشتر می توان کشور را از وارد کننده دارو و تجهیزات دارویی به صادر کننده آن تبدیل کرد و اين بانک آمادگی پذیرش طرح های جدید و دانش بنیان در این حوزه را دارد.

وی در ادامه از پرداخت ۹ هزار و ۷۰۰ ميليارد ريال در قالب تسهیلات ریالی و ۹۰۰ ميليون يورو در قالب تسهیلات ارزی به بخش توليد دارو و تجهيزات دارويي خبر داد.
مهری شرایط پذیرش طرح های جدید در این بخش را اهلیت و صلاحیت متقاضیان، شرایط اقلیمی و منطقه ای و توجیح پذیری طرح به لحاظ فنی، اقتصادی و مالی دانست.
مديرعامل بانك صنعت و معدن ضمن تشکر از اقدامات شرکت های دارویی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا بر لزوم هم افزایی بیشتر نهادهای تأمین مالی با نظام سلامت کشور تأکید کرد و از پرداخت ۴ هزار و ۶۰۷ ميليارد ريال تسهیلات به شرکت های فعال در توليد محصولات بهداشتي و دارويي در جهت مبارزه با ویروس کرونا توسط این بانک خبر داد.
دکتر مهری با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش دارو و تجهیزات دارویی ۲/۵ درصد از پرتفوی بانک صنعت و معدن را تشکیل داده است، افزود: هدفگذاری این بانک افزایش ۵ درصدی اين پرتفو در پرداخت تسهیلات به بخش ياد شده خواهد بود.
شایان ذکر است، شرکت های ثنامد، باير افلاك، فاتك شيمي، سامان داروي هشتم، سرمايه گذاري مشاركتي طاها، هما فارمد، كيميا زيست پارسيان، اكتوور كو و كيش مديفارم جزء مهمترین شرکت هايی است که بانک صنعت و معدن تأمین مالی آنها را بر عهده داشته است.
نمایشگاه فارمکس یک رویداد B2B ( بازاریابی کسب و کار به کسب و کار ) است که با هدف توسعه صنعت داروسازی کشور و تکمیل زنجیره تأمین در حوزه‌های تخصصی صنایع داروسازی کشور قدم بر می ‌دارد و تلاش دارد تا با گردهم آوردن دست اندركاران کلیدی این صنعت، فرصت های کسب و کار در این حوزه را بیش از پیش برای فعالان صنعت و سرمايه گذاران و كارآفرينان نمایان سازد تا از اين طريق به رشد شرکت های داخلی کمک نماید؛ این رویداد توسط سندیکای مواد اولیه دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی با مشارکت سازمان غذا و دارو به صورت سالانه برگزار می‌گردد.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید