تهران
diabetes-therapy
انجمن قلب آمریکا اعلام کرد؛

تاثیر داروی پارکینسون در بهبود فشارخون افراد دیابتی

مطالعه جدید نشان می دهد که داروی «بروموکریپتین» نویدبخش پیشگیری از بیماری قلبی در جوانان مبتلا به دیابت نوع ۱ است.
ویزیت

ویزیت گروهی تخلف است و حریم بیمار باید حفظ شود

مدیرکل نظارت، ارزشیابی و اعتبار بخشی سازمان نظام پزشکی درباره مباحثی مبنی بر ویزیت گروهی بیماران از سوی برخی پزشکان متخصص، گفت: ویزیت گروهی در راستای حفظ حریم شخصی بیمار و حفظ محرمانگی، تخلف است.
استیضاح وزیر بهداشت

ماجرای استیضاح آقای وزیر / آیا دلیل استیضاح، تغییرات پی در پی در مدیریت سازمان غذا و دارو است؟

گفته می شود بیش از ۶۰ نماینده مجلس، استیضاح وزیر بهداشت را کلید زده اند. این در حالی است که چند ماه قبل هم، نمایندگان برای استیضاح عین اللهی، به دنبال جمع آوری امضا بودند.حالا باید منتظر ماند که سرانجام ماجرای استیضاح آقای وزیر بهداشت به کجا ختم می‌شود؟
4169921

تامین بیش از ۶ میلیون قوطی شیرخشک رژیمی

بهادر صیدمحمدیان رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تامین بیش از شش میلیون قوطی شیرخشک رژیمی از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان ماه خبر داد.
62442471

کاهش محدودیت‌های کرونایی در چین

شورای دولتی چین اعلام کرد دولت این کشور بسته جدیدی متشکل از ۱۰ اقدام را جهت کاهش سیاست کووید صفر که باعث اعتراضات گسترده در سراسر چین شده، ارائه کرده است.
1374268_659

ورود وزارت بهداشت به ماجرای «ابر متان»

دکتر عباس شاهسونی رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت درباره اخبار مبنی بر وجود ابر متان در جنوب تهران، گفت: در این زمینه وزارت بهداشت در حال مطالعه است و هنوز نتیجه قطعی به دست نیامده است. باید بدانیم این گاز علاوه بر تاثیر بر گرمایش جهانی برای سلامت انسان هم خطرناک است.
قالب-بیانیه

گلوگاه‌های بروز فساد در شبکه سلامت کشور

قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نامه‌ای خطاب به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی،‌ به برخی از گلوگاه‌های بروز فساد در شبکه سلامت کشور اشاره کرده است. از آن جمله می‌توان عدم شفافیت‌ها، تعارض منافع، انحصارات و … را نام برد.
2758272
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

هشدار کمبود دارو را سیاه‌نمایی دانستند

ایرج خسرونیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: کمبود دارو را از سال گذشته هشدار داده بودیم، اما گفتند سیاه نمایی می کنید.
9-راهنمایی-بدون-استرس-برای-دارو-دادن-به-بچه-ها-1

توصیه‌های ایمنی دارو دادن به کودکان

اشتباهات دارویی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. چگونه می توانید هنگام دادن دارو به نوزاد یا کودک نوپا از اشتباهات جلوگیری کنید؟ این دستورالعمل های ایمنی برای داروهای کودکان را بررسی کنید.
3302616

کمبود آنتی‌بیوتیک و داروهای ضدویروسی در فصل سرد سال

داروسازان گزارش می‌دهند که افزایش زودهنگام موارد سرماخوردگی و آنفلوانزا کمبود داروهای مهم ضدویروسی و آنتی بیوتیکی مورد نیاز برای "فصل بیماری" را ایجاد کرده است.