تهران
کد خبر:7665
پ
2947242

محصولات آرایشی و بهداشتی را از داروخانه‌ها تهیه کنید

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، از هموطنان خواست برای اطمینان از سلامت و کیفیت لوازم آرایشی و بهداشتی، این محصولات را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

به گزارش فارمانیوز، محمود آل بویه گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی از فرآورده‌های پرمصرف کشور هستند و به دلیل ارتباط مستقیم این محصولات با سلامت افراد، برخورداری از استانداردهای کیفی در آنها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین سازمان غذا و دارو به عنوان یکی از ارکان متولی سلامت کشور، نقش مؤثری در حفظ و ارتقای کیفیت و بررسی ایمنی این محصولات و نیز نظارت بر بازارهای مصرف آنها دارد.

 

وی در توضیح دلیل گرایش جامعه به لوازم آرایشی، اظهار کرد: پاسخ این سوال به حوزه جامعه شناسی و فرهنگ باز می‌گردد ولی آنچه از ما به عنوان متولیان سلامت و مستقیم این حوزه انتظار می‌رود تضمین سلامت محصولات به این معنی که هم محصولات آرایشی و بهداشتی عاری از مواد مضر و ممنوعه در ترکیب خود باشند؛ هم فرآیند تولید و ساخت این فرآورده‌ها از استانداردهای کیفی لازم برخوردار باشد و دیگر اینکه بازار مصرف معتبر و مطلوب در مورد آنها وجود داشته باشد.

 

آل بویه افزود: شاید نیاز باشد در خصوص روش‌های متعارف و صحیح استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی که بیشتر هم خانم‌ها به ویژه جوانان را هم در بر می‌گیرد از سوی متولیان فرهنگی اقداماتی انجام شود اما ما هم وظیفه داریم در بحث مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تقلبی هشدارهای لازم را بدهیم که بارها از طریق رسانه‌ها این کار را انجام داده ایم

 

وی با بیان اینکه آسان‌ترین راه برای اطمینان از کیفیت و سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی تهیه آنها فروشگاه‌های معتبر و داروخانه‌ها است، تصریح کرد: لوازم آرایشی وارداتی نیز باید پروانه بهداشتی ورود و برچسب اصالت و سلامت کالا را داشته باشند.

 

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داروی در ادامه اظهار داشت: مردم باید برای مصرف لوازم آرایشی خارجی حتماً به برچسب اصالتی که توسط سازمان غذا و دارو صادر می‌گردد، توجه داشته باشند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: در موضوع حمایت از شرکت‌های تولید داخل، همواره سیاست‌های تشویقی را برای تولید کنندگان آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته ایم و در سال‌های اخیر شرایط به گونه‌ای است که محصولات ایرانی در رقابت با فراورده‌های آرایشی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید