تهران
کد خبر:7624
پ
4412949

رتبه بندی بیمارستان‌ها در پذیرش بیمار خارجی

رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، در خصوص شرایط بیمارستان‌های کشور برای پذیرش بیماران خارجی، توضیحاتی داد.

به گزارش فارمانیوز، سیدهاشم دریاباری گفت: کشور ما با دلایل مختلف، از جمله کادر درمان مجرب، ظرفیت بسیار بالایی برای جذب گردشگری سلامت دارد.

وی با اشاره به هم ترازی دانش پزشکان ایرانی و پزشکان سایر کشورها، افزود: پزشکان ما هم تراز دانش روز دنیا هستند و می‌شود گفت که هیچ عمل جراحی نیست که در جهان انجام شده باشد و در ایران انجام نداده باشیم.

دریاباری ادامه داد: گردشگری سلامت معلول مرجعیت علمی است و کشور ما با این مرجعیت علمی، ظرفیت‌های جذب گردشگر سلامت را دارد.

وی با اشاره به قرابت فرهنگی مذهبی با کشورهای منطقه افزود: استان‌های مذهبی کشور بالاترین جذب گردشگر سلامت را از کشورهای منطقه دارند. استان‌های خراسان رضوی، قم و فارس بعد از تهران بالاترین گردشگر سلامت را دارند که این قرابت فرهنگی در این افزایش جذب تأثیرگذار است.

رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: حدود ۲۵ درصد گردشگران ایران را گردشگران سلامت تشکیل می‌دهند که عراق، پاکستان، افغانستان، عمان، بحرین و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و همسایه‌های شمالی، بیشترین مراجعه را به ایران دارند.

وی افزود: درمان ناباروری و زنان، درمان سرطان و پیوند عضو، بیماری‌های چشم و ارتوپدی، بیشترین علت مراجعه گردشگران سلامت به ایران است.

دریاباری با اشاره به رتبه بندی بیمارستان‌ها و مراکز مجاز برای جذب گردشگر سلامت، گفت: این بیمارستان‌ها و مراکز از نظر اعتبارسنجی به ۴ رتبه تقسیم بندی می‌شوند.

وی افزود: تخصص و رتبه پزشکان و کادر درمانی، تجهیزات بیمارستانی و داشتن پایگاه‌های اطلاع رسانی به زبان‌های مختلف روز جهان از جمله مواردی است که در این رتبه بندی مؤثر است.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید