تهران
کد خبر:7589
پ
photo_2023-12-07_20-45-22
بذرافشان تشریح کرد؛

تشریح اهداف بازآموزی داروسازان

عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، به تشریح ابعاد مختلف دوره جامع بازآموزی داروسازان و پزشکان عمومی پرداخت.

به گزارش فارمانیوز، مرضیه بذرافشان، در آستانه برگزاری دوره جامع بازآموزی داروسازان و پزشکان عمومی ایران، به موضوعات مورد بحث در این همایش اشاره کرد و گفت: دارودرمانی بیماری‌های غیرواگیر، دارودرمانی بیماری‌های قلب و عروق، اختلالات غدد درون ریز، مدیریت دارودرمانی در پرفشاری خون و…، از جمله موضوعات مورد بحث در سخنرانی اساتید حاضر در دوره جامع بازآموزی است.

وی همچنین از برپایی پنل‌های پرسش و پاسخ در طول برگزاری دوره جامع بازآموزی خبر داد و افزود: بعد از اینکه قانون آموزش مداوم جامعه پزشکی در سال ۱۳۷۵ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، برگزاری این دوره‌های بازآموزی در برنامه حرف پزشکی قرار گرفت.

مسئول رسانه و اطلاع رسانی انجمن داروسازان ایران ادامه داد: دوره‌های بازآموزی به منظور ارتقای شغلی حرف پزشکی و به روزرسانی دانش و آگاهی همکاران، مطابق با یافته‌ها و تحقیقات در دنیا برگزار می‌شود.

بذرافشان افزود: حضور در این قبیل دوره‌های بازآموزی، باعث می‌شود همکاران در گام‌های بعدی، خدمات درمانی و دارویی به بیماران را آگاهانه‌تر ارائه بدهند.

وی گفت: مدیریت صحیح ناخوشی‌های جزئی با هدف هدایت جامعه از درمان خودسرانه به سمت خودمراقبتی، یکی دیگر از اهداف دوره‌های جامع بازآموزی است.

بذرافشان اظهار داشت: در پنل هایی که در طی سه روز برگزاری دوره جامع بازآموزی برپا می‌شود، همکاران داروساز و پزشک، سوالات و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند و به پاسخ‌های علمی دست پیدا می‌کنند و در نهایت، آنها را در خدمت به بیماران به کار خواهند گرفت.

دوره جامع بازآموزی داروسازان و پزشکان عمومی ایران، از ۱۶ تا ۱۸ بهمن ۱۴۰۲، در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاه تخصصی با حضور شرکت‌های داروسازی برپا خواهد شد تا داروسازان و پزشکان، از تازه‌ترین دستاوردها و فرآورده‌های دارویی تولید داخل بازدید کنند.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید