تهران
کد خبر:7315
پ
دکتر محمد غلام‌نژاد

سامانه تایید برخط دارو چیست؟

سامانه تایید برخط دارو در استان تهران اجرا می‌شود. محمد غلام‌نژاد، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران، درباره این طرح توضیح داده است.

سامانه تایید برخط دارو در استان تهران اجرا می‌شود. محمد غلام‌نژاد، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران، درباره این طرح توضیح داده است.

به گزارش فارمانیوز به نقل از ایلنا، محمد غلام‌نژاد، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره طرح سامانه تایید برخط دارو گفت: «سامانه برخط دارو یک اقدام مهم و برجسته است که در استان تهران انجام می‌شود.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا این طرح در داروخانه‌های استان تهران انجام می‌شود، ادامه داد: «ما این دسترسی را به تمام داروخانه‌ها داده‌ایم. می‌توانند از طریق کد ملی بیمار وارد سیستم آنلاین تایید دارو شده و مدارک و مستنداتی را که برای تایید دارو لازم دارند بارگذاری کنند. از این طریق دارو به صورت آنلاین تایید می‌شود.»

سامانه تایید برخط دارو، پیشگیری از ازدحام و رفت‌وآمد

مدیرکل ییمه سلامت استان تهران با بیان اینکه با این اقدام از ایجاد صف‌های طولانی که در برخی از داروخانه‌های منتخب و خاص ایجاد می‌شد، جلوگیری می‌شود، گفت: «این کار یکی از اقدامات مهم در سطح اداره کل بیمه سلامت استان تهران است.»

غلام‌نژاد خاطرنشان کرد: «افرادی که داروهایی مانند داروهای شیمی‌درمانی، انسولین و… مصرف می‌کنند و برای تهیه این دارو نیاز به تایید و تشکیل پرونده دارند، می‌توانند به نزدیک‌ترین داروخانه محل زندگی خود مراجعه کنند و تایید دارو بگیرند تا دیگر نیاز به رفت وآمد در مسیرهای دور نباشد.»

به گفته وی تمامی داروخانه‌ها به این سیستم دسترسی دارند اما برخی از داروخانه‌ها بار مراجعات بالایی دارند. با این اقدام از ایجاد صف‌های طولانی در این داروخانه‌ها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران همچنین در پاسخ به این سوال که استان تهران چه تعداد تحت پوشش بیمه سلامت دارد، گفت: «در استان تهران تقریبا ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در دهک‌های مختلف و در صندوق‌های مختلف تحت پوشش بیمه سلامت هستند.»

غلام‌نژاد درباره افرادی که متقاضی بیمه سلامت هستند، گفت: «این افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا از طریق سامانه اینترنتی و همچنین سامانه تلفنی ۱۶۶۶ و شعب بیمه سلامت در تمامی شهرستان‌ها، تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.»

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید