تهران
کد خبر:7308
پ
دکتر هادی احمدی

تأمین اجتماعی بدقول در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها

هادی احمدی، عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، از تاخیر تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها گلایه کرد.

هادی احمدی، عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، از بدقولی تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها گلایه کرد.

به گزارش فارمانیوز به نقل از مهر، هادی احمدی، عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران گفت: «داروخانه‌ها با بیمه سلامت و نیروهای مسلح، مشکلی ندارند و پرداخت‌های بیمه سلامت به‌روز است.»

وی با اعلام اینکه ۸۰ درصد نسخ داروخانه‌ها مربوط به تأمین اجتماعی است، افزود: «حجم بدهی و تأخیر بیمه تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، خیلی بالا است.»

به گفته احمدی، بیمه تأمین اجتماعی حداقل ۳ ماه تأخیر در پرداخت دارد. در حالی که پرداخت‌های سازمان بیمه سلامت، به‌روز است.

وی با عنوان این مطلب که پرداخت‌های بیمه‌ها از محل اسناد نسخ و یارانه دارو در دو بازه زمانی به حساب داروخانه‌ها واریز می‌شود، افزود: «پرداخت یارانه دارو و نسخ، جدا از هم واریز می‌شود.»

پرداخت مستقیم یارانه دارو به داروخانه‌ها

عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، در واکنش به موضوع تغییر مسیر پرداخت یارانه دارو از بیمه‌ها به داروخانه‌ها، گفت: «باید تا پایان مهر صبر کنیم تا تکلیف پرداخت اسناد نسخه‌هایی که بیمه‌ها از داروخانه‌ها گرفته‌اند، مشخص شود. بعد معلوم شود که آیا قرار است مسیر پرداخت یارانه دارو تغییر کند یا خیر.»

پیش از این، هادی احمدی به عنوان روابط عمومی انجمن داروسازان در این مورد گفته بود: «ما این اصلاح رویه را به فال نیک گرفته و امیدواریم دغدغه ریاست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و ما که پرداخت به موقع وجه یارانه دارو به داروخانه‌هاست به موقع در اختیار این مراکز قرار گیرد تا چرخه تامین دارو دچار اخلال نشود.»

از سوی دیگر وی با گلایه از عدم هماهنگی مجریان این طرح با انجمن داروسازان اضافه کرد: «با وجودی که تنها چند روز تا پایان شهریور و آغاز اجرای این طرح باقی نمانده است، هنوز اطلاعات دقیقی از نحوه اجرای آن وجود ندارد. حتی خبری از قراردادی که باید بین سازمان برنامه و بودجه و داروخانه‌ها منعقد شود، نیست.»

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید