تهران
کد خبر:6834
پ
4348984

گرانی درمان روی دوش مردم / تیم اقتصادی دولت به موضوع دارو توجه کند

سلمان اسحاقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: «اگر دولت با همین روند پیش رود، مردم در سال جدید با بحرانی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی مواجه می‌شوند. تیم اقتصادی دولت باید به اهمیت موضوع دارو و تجهیزات پزشکی اولویت بدهد. در غیر این صورت در چاه گرفتار خواهیم شد.»

سلمان اسحاقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: «اگر دولت با همین روند پیش رود، مردم در سال جدید با بحران و گرانی در حوزه دارو و درمان مواجه می‌شوند. تیم اقتصادی دولت باید به اهمیت موضوع دارو و تجهیزات پزشکی اولویت بدهد. در غیر این صورت در چاه گرفتار خواهیم شد.»

به گزارش فارمانیوز به نقل از فارس، سلمان اسحاقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو در خصوص نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی به رئیس جمهور بیان کرد: «در ابتدای دولت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح شد که در ابتدا مورد قبول مجلس واقع نشد. در بودجه ۱۴۰۱ مدیریت این ارز مطرح شد که مجلس به شرطی مجوز داد که قیمت‌ها نسبت به شهریور سال گذشته افزایش نداشته باشد. حذف این ارز در کل کالاهای اساسی به ویژه بخش دارو تسری یافت.»

وی ضمن گلایه از تیم اقتصادی دولت برای نداشتن برنامه و اشراف مناسب بیان کرد: «تیم اقتصادی دولت در ریل خود قرار نمی‌گیرد و بعضا اطلاعات غلط به رئیس جمهور می‌دهند. در موضوع دارو، تیم اقتصادی به هیچ وجه به افزایش قیمت توجهی ندارد. در مرحله اول بدون آنکه بدهی‌ها به بیمه‌ها پرداخت شود، ارز نیمایی از داروها حذف می‌شود. همچنین سال گذشته در مورد تامین تجهیزات، نه تنها ارز نیمایی تخصیص پیدا نکرد بلکه دولت نسبت به اهمیت آن بی توجهی کرد.»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اذعان کرد: «اگر دولت با همین روند پیش رود، مردم در سال جدید با بحرانی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی مواجه می‌شوند که در عمل‌های جراحی و بستری‌ها نیز تسری خواهد یافت. متاسفانه هنوز دولت به درک درستی از نام‌گذاری سال نرسیده است. تیم اقتصادی دولت باید به اهمیت موضوع دارو و تجهیزات پزشکی اولویت بدهد. در غیر این صورت در چاه گرفتار خواهیم شد.»

اسحاقی با ابراز تاسف از دیده نشدن تجهیزات پزشکی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: «در کمیسیون بهداشت، مقرر شد که به مذاکرات مجلس اشاره کرده تا این کار انجام شود. تیم اقتصادی کشور سر در گم است و نسبت به مسائلی دغدغه دارند که مستقیما با معیشت مردم در ارتباط نیست. اگر رویه این تیم در خصوص گوشت دام سبک و سنگین نیز پیش رود با بحران و حتی کمبود مواجه خواهیم شد.»

وی تصریح کرد: «قیمت‌های بالا روی هزینه‌های درمان و جراحی تاثیرگذار خواهند بود و بیمه‌ها نیز نقشی را ایفا نخواهند کرد و گرانی آن روی دوش مردم خواهد بود.»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: «مقرر شده اگر مذاکرات مجلس در لایحه بودجه به قانون تبدیل نشود، قطعا استفساریه خواهیم گذاشت و اگر این اتفاق رخ ندهد با یک تورم شدید در حوزه درمان مواجه خواهیم شد.»

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید