تهران
کد خبر:6646
پ
مسعود پزشکیان
مسعود پزشکیان:

با این بودجه دارو و تجهیزات، وضعیت در سال آینده بدتر خواهد شد

مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به بودجه دارو و تجهیزات گفت: «وضعیت در سال آینده بدتر خواهد شد.»

مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به بودجه دارو و تجهیزات گفت: «وضعیت در سال آینده بدتر خواهد شد.»

به گزارش فارمانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به صحبت با رئیس مجلس و درخواست ملاقات با رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: «در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به بودجه دارو و تجهیزات در سال آینده هشدار دادم.»

وی ادامه داد: «واقعیت این است که با برداشتن ارز دارو، ما دچار مشکلات زیادی خواهیم شد و سال آینده وضع بدتر خواهد شد.»

پزشکیان افزود: «آنچه به عنوان مابه التفاوت ارز دارو در بودجه دیده شده، از محل هدفمندی یارانه‌ها است که هیچ ربطی ندارد.»

وی گفت: «نزدیک به سه میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات بود که باید از این محل می‌دیدند. زیرا، نرخ ارز در بازار تعیین می‌شود.»

پزشکیان اظهار داشت: «با این وضعیت، در سال آینده با مشکل کمبود دارو و تجهیزات مواجه خواهیم شد. بیمارستان‌ها هم پولی برای جایگزینی نخواهند داشت.»

وی با اشاره به یارانه دارو و تجهیزات در لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: «آنچه دولت برای یارانه دارو و تجهیزات اختصاص داده، ۶۹ همت است. در حالی که حداقل باید ۱۶۰ همت به عنوان مابه التفاوت ۳ میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات، می‌دادند تا بتوان شرایط را در سال آینده کنترل کرد.»

پزشکیان تاکید کرد: «البته باید فرض کنیم که نرخ ارز در حدود ۵۰ هزار تومان باقی بماند. زیرا آنچه را در بازار ارز اتفاق می‌افتد باید قبول کنیم.»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با عنوان این مطلب که ارز نیمایی وجود ندارد، گفت: «با دستور و…، نمی‌توان نرخ ارز را تعیین کرد.»

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید