تهران
کد خبر:6522
پ
حیدر محمدی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

۹۹ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شوند

دکتر سید حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم.

دکتر سید حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم.

به گزارش فارمانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن تهران در غرفه‌های بزرگ فجر سلامت حضور یافت.

وی در مورد حضور پرشور و باشکوه مردم انقلابی و ولایی تهران اظهار کرد: امروز مردم با حضور خود نشان دادند که اجازه نمی‌دهند خدشه‌ای به انقلاب و عهدی که با معمار کبیر انقلاب و رهبر معظم بسته‌اند وارد شود.

محمدی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای بزرگ نظام در حوزه سلامت است، تصریح کرد: امروز ما بسیاری از تجهیزات پزشکی همچون دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و بسیاری دیگر از تجهیزات را با همت دانشمندان ایرانی در داخل کشور تولید می‌کنیم.

وی افزود: ایران پس از انقلاب به کشور صادرکننده تجهیزات پزشکی تبدیل شده است.

محمدی با اشاره به خودکفایی در حوزه دارو نیز گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در ظرف چندماه گذشته ۶ داروی جدید توسط محققان ما در زمینه بیماری‌های خاص تولید و کمبودهای دارویی ما در زمینه داروهای پر مصرف مرتفع شده است و تلاش داریم تا پایان سال کمبود دارو در هیچ زمینه‌ای نداشته باشیم.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید