تهران
کد خبر:6247
پ
مهدیپیرصالحی- ۱

۹۰ درصد توان سازمان غذا و دارو صرف تامین کمبود دارو می‌شود

دکتر مهدی پیرصالحی، عضو هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: امروز بیش از ۹۰ درصد توان و وقت سازمان غذا و دارو صرف تامین کمبودهای دارو و تجهیزات پزشکی می‌شود.

دکتر مهدی پیرصالحی، عضو هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: امروز بیش از ۹۰ درصد توان و وقت سازمان غذا و دارو صرف تامین کمبودهای دارو و تجهیزات پزشکی می‌شود.

به گزارش فارمانیوز به نقل از روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، دکتر مهدی پیرصالحی، عضو هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: امروز بیش از ۹۰ درصد توان و وقت سازمان غذا و دارو صرف تامین کمبودهای دارو و تجهیزات پزشکی می‌شود. در حالی که این سازمان فقط مسئول دارو یا تجهیزات نیست و باید به گروه‌هایی مثل غذا، مکمل‌ها و محصولات آرایشی و بهداشتی نیز بپردازد.

دکتر پیرصالحی در این زمینه تاکید کرد: ما نمی‌توانیم بابت نقص‌ها و کمبودهای موجود در حوزه دارو، تنها سازمان غذا و دارو را که به‌عنوان رگولاتور حوزه دارو انجام وظیفه می‌کند مقصر بدانیم؛ زیرا مطالبات تولیدکنندگان دارو در کشور اغلب مربوط به تخصیص ارز، تامین نقدینگی، کمبود مواد اولیه و مواردی از این دست است که از قضا هیچ‌کدام این‌ها جزو وظایف رگولاتور نیست.

عضو هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران اظهار داشت: ما می‌دانیم که وظایفی به شکل قانونی و یا با توجه به شرایط به سازمان غذا و دارو به‌عنوان رگولاتور ما تحمیل شده است و این در حالی است که معتقدیم اگر بخواهیم یک سازمان رگولاتور قوی و خوبی داشته باشیم، حتما باید وظایف غیرحاکمیتی آن جدا شود.

دکتر پیرصالحی گفت: ما اگر می‌خواهیم که مسائل و مشکلات دارویی کشور حل شود، باید در کل کشور یک نظام حاکمیتی یکپارچه داشته باشیم. در حال حاضر حاکمیت ما در این بخش یکپارچه نیست و هر بخش برای خودش تصمیم می‌گیرد.

کلیدواژه : سازمان غذا و دارو
رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید