تهران
کد خبر:6210
پ
202205102045191265

طلب ۱۱ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دارویی

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دارویی بدهکاریم و علیرغم اینکه مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند مشکلی در زمینه دارو وجود ندارد اما وقتی طلب کسانی که باید دارو را تولید و توزیع کنند پرداخت نشود و سرمایه در گردش نداشته باشند با مشکل مواجه خواهیم شد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دارویی بدهکاریم و علیرغم اینکه مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند مشکلی در زمینه دارو وجود ندارد اما وقتی طلب کسانی که باید دارو را تولید و توزیع کنند پرداخت نشود و سرمایه در گردش نداشته باشند با مشکل کمبود مواجه خواهیم شد.

به گزارش فارمانیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در برنامه صبحانه ایرانی در مورد آمادگی کشور از لحاظ ذخایر دارویی برای مقابله با موج جدید کرونا، گفت: تلاش هایی برای رفع کمبودهایی دارویی صورت گرفت و وضعیت بهتر شد و مسئولان بهداشت و درمان هم اعلام می کنند که آمادگی لازم وجود دارد.

وی ادامه داد: اما در حال حاضر ۱۱ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دارویی بدهکاریم و بدهی آنها پرداخت نشده و ما نگران این موضوع هستیم؛ علیرغم اینکه مسئولان وزارت بهداشت می گویند مشکلی وجود ندارد اما وقتی طلب کسانی که باید دارو را تولید و توزیع کنند پرداخت نشود و سرمایه در گردش نداشته باشند به مشکل برمی‌خوریم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم تصریح کرد: به طور قطع اگر طلب شرکت‌های دارویی به موقع پرداخت نشود نگرانی جدی وجود دارد که در مورد دارو با مشکل مواجه شویم؛ ما هشدارهای لازم را دادیم و مشکلات را به سران قوا منتقل کردیم و به صورت مکتوب هم در اختیار رسانه ها قرار دادیم تا در زمان مناسب اطلاع رسانی انجام شود. در این رابطه در مهرماه ۱۴۰۰ نخستین مکاتبه در مورد مشکلات دارویی را داشتیم و هشدارهای لازم را دادیم و سه ماه قبل هم به سران سه قوه نامه نوشتیم که بحران دارویی در پیش خواهد بود اما متاسفانه پس از بروز مشکل به فکر رفع مشکل هستیم و پیشگیری در اولویت قرار نمی گیرد.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید