تهران
کد خبر:5843
پ
2758272
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

هشدار کمبود دارو را سیاه‌نمایی دانستند

ایرج خسرونیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: کمبود دارو را از سال گذشته هشدار داده بودیم، اما گفتند سیاه نمایی می کنید.

ایرج خسرونیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: کمبود دارو را از سال گذشته هشدار داده بودیم، اما گفتند سیاه‌نمایی می کنید.

به گزارش فارمانیوز به نقل از خبرگزاری مهر ایرج خسرونیارئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در واکنش به ادعای مصرف بیش از اندازه دارو در هشت ماه نخست امسال که باعث بروز کمبود دارو در کشور شده است، افزود: من با این نظریه مخالفم، زیرا مصرف دارو به خصوص آنتی بیوتیک ها در ایران نسبت به سایر کشورها بیشتر است و هیچ فرقی با سال‌های گذشته ندارد.

وی در توضیح دلایل بروز کمبودهای دارویی در کشور، گفت: مشکلاتی که در عدم کنترل بازار دارو پیش آمد و همچنین، سهل انگاری بعضی از شرکت‌های تولید دارو و وارد کنندگان دارو، باعث شد که در تأمین مواد اولیه تولید دارو با مشکل و کمبود مواجه شویم که عمدی یا غیرعمدی بودن آن مشخص نیست.

خسرونیا ادامه داد: از سوی دیگر، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیز در مدیریت بازار دارویی کشور اهمال کردند.

وی با عنوان این مطلب که از سال گذشته همه می‌گفتند خطر کمبود دارو وجود دارد، گفت: متأسفانه این هشدار را سیاه‌نمایی تلقی کردند، اما دیدیم که دچار کمبود شدیم.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، به قاچاق دارو نیز اشاره کرد و افزود: قاچاق دارو به کشورهای همسایه و اطراف، یکی دیگر از دلایل بروز کمبود دارو در کشور بود.

خسرونیا در خصوص اثرات اجرای طرح دارویاری نیز گفت: این طرح روی کاغذ خوب بود، اما در اجرا با مشکلاتی برای بیماران همراه بوده است.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید