تهران
کد خبر:5818
پ
4301328

کاهش مالیات بر ارزش افزوده اقلام دارویی به یک درصد

گمرک ایران در بخشنامه‌ای، کاهش مالیات بر ارزش افزوده اقلام دارویی از ۹درصد به ۱درصد از ابتدای سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد.

گمرک ایران در بخشنامه‌ای، کاهش مالیات بر ارزش افزوده اقلام دارویی از ۹درصد به ۱درصد از ابتدای سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد.

به گزارش فارمانیوز به نقل از دنیای اقتصاد،‌ علی وکیلی مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه‌‌‌ای به گمرکات اجرایی، موضوع محاسبه کاهش مالیات ارزش‌افزوده اقلام دارویی را ابلاغ کرد. در این بخشنامه که ۱۲ آذرماه صادر شد، آمده است:

«پیرو بخشنامه شماره ۲۲۹/۱۴۰۱/۱۱۳۰۶۶۹ مورخ ۱۴۰۱/۸/۷ در خصوص کاهش مالیات بر ارزش افزوده مواد اولیه دارو، شیرخشک، اطفال، قطعات یدکی تجهیزات و ملزومات پزشکی و توانبخشی و با توجه به بند (۱۱) تصمیمات جلسه تنظیم بازار مورخ ۱۴۰۱/۸/۱۸ موضوع نامه شماره ۴۱۹۵۲ مورخ ۱۴۰۱/۸/۲۲ رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور، مقرر گردید مالیات بر ارزش افزوده اقلام دارویی از ۹ درصد به یک درصد از ابتدای سال ۱۴۰۱ محاسبه گردد. لذا بر این اساس دستور فرمائید در صورت مراجعه و تقاضای ذینفعان مبنی بر محاسبه اقلام دارویی ترخیص شده از ابتدای سال ۱۴۰۱ با نرخ مالیات بر ارزش افزوده یک درصد، پس از اعلام نظر سیستمی سازمان غذا دارو در سامانه جامع گمرکی بر روی اظهارنامه مربوطه مبنی بر کاهش مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به یک درصد و پس از بررسی لازم نسبت به اعلام مبالغ قابل استرداد به سازمان امور مالیاتی اقدام لازم معمول نمایند.

شایان ذکر است اضافه و کسر دریافتی مالیات بر ارزش افزوده مشمول مرور زمان موضوع ماده (۱۳۵) قانون امور گمرکی نیست. ضمن اینکه مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه به عهده بالاترین مقام گمرک اجرایی است.»

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کلید مقابل را فعال کنید