تهران
کد خبر:5132
پ
بدری

وزیر بهداشت در کجای داستان گرانی دارو ایستاده است؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های ارزی در حوزه دارو، تاکید کرد: دهک های پایین جامعه، بازنشستگان و سالمندان به مراتب بیشتر از سایر اقشار در معرض بیماری هستند و بیشترین آسیب را از آشفتگی بازار دارو می بینند.

به گزارش فارما نیوز، صدیف بدری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تغییر سیاست های ارزی در حوزه دارو مردم را نگران کرده است. کاهش دو میلیارد دلاری بودجه دارو و تغییر ارز برخی داروها از ترجیحی به نیمایی در سال گذشته بنا بر اظهارات مسئولان ذی ربط باعث شد داروهای خارجی تا ۶ برابر افزایش قیمت و همچنین داروهای داخلی افزایش ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی را تجربه کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی هم با کمبود ارز برای واردات مواد اولیه مواجه شدند و متاسفانه شاهد تداوم همین روند در سال جاری نیز هستیم. وزیر بهداشت و درمان در کجای این داستان است؟ دهک های پایین جامعه، بازنشستگان و سالمندان به مراتب بیشتر از سایر اقشار در معرض بیماری هستند و بیشترین آسیب را از آشفتگی بازار دارو می بینند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیا می دانید بسیاری از بیماران بی بضاعت هنگام تهیه نسخه، وقتی با قیمت آن مواجه می شوند، از دریافت دارو صرف نظر می کنند؟ از رئیس جمهور می خواهیم در اسرع وقت به این موضوع ورود کرده  و نسبت به ساماندهی آن اقدام کند.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید