تهران
کد خبر:1775
پ
فاقد تصویر شاخص

تولید ماهانه 2.5 میلیون دوز واکسن کرونای «سوبرنا»/ واکسن‌های ایرانی کرونا چه زمانی توزیع می‌شوند؟

به گزارش فارمانیوز، سیدحیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو  با بیان اینکه اولین شرکتی که تولید واکسن آن طی ماه‌های آتی به حجم اولیه  ماهی ۱٫۵ میلیون می رسد مجموعه برکت است اظهار داشت: مطالعات بالینی این واکسن تا خردادماه طول خواهد کشید. بلافاصله پس از تایید فاز سوم […]

به گزارش فارمانیوز، سیدحیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو  با بیان اینکه اولین شرکتی که تولید واکسن آن طی ماه‌های آتی به حجم اولیه  ماهی 1.5 میلیون می رسد مجموعه برکت است اظهار داشت: مطالعات بالینی این واکسن تا خردادماه طول خواهد کشید. بلافاصله پس از تایید فاز سوم مطالعات بالینی، واکسن کوو برکت به صورت عمومی توزیع می شود.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره تولید واکسن انستیتو پاستور که با همکاری کوبا ساخته می شود اظهار داشت: توزیع واکسن مشترک این موسسه و کوبا که “سوبرنا” نام دارد در صورت تایید فاز 3 مطالعات بالینی با 2.5 میلیون تولید به صورت عمومی در خردادماه توزیع خواهد شد.

وی درباره تولید واکسن اسپوتنیک در داخل کشور گفت: این واکسن هم در خرداد و تیر به صورت قراردادی تولید می شود.

به گزارش فارس، محمدی درباره واکسن مشترک مجموعه میلاد نور و موسسه رازی خاطر نشان کرد: این واکسن هم اواخر تابستان وارد چرخه توزیع می شود. عملا از آخر خرداد و اوایل تیر اگر مشکلی پیش نیاید تولید و توزیع و واکسیناسیون انبوه به صورت گسترده تر انجام و موجب رفع نگرانی ها خواهد شد.

انتهای پیام/

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید