تهران

متاسفانه تعداد مطلب کافی برای این بلاک وجود ندارد. لطفا مطالب بیشتری اضافه کنید

ارتباطات

متاسفانه تعداد مطلب کافی برای این بلاک وجود ندارد. لطفا مطالب بیشتری اضافه کنید

بهداشت

متاسفانه تعداد مطلب کافی برای این بلاک وجود ندارد. لطفا مطالب بیشتری اضافه کنید

فرهنگ هنر

متاسفانه تعداد مطلب کافی برای این بلاک وجود ندارد. لطفا مطالب بیشتری اضافه کنید

غلامرضا نوری قزلجه

حوزه بهداشت و درمان نیاز فوری به تغییر و ترمیم مدیریت دارد

غلامرضا نوری قزلجه رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات در برخی حوزه‌ها زیاد است و ضعف مدیریت‌ها هم اکنون دیگر محسوس است. به‌نظر می‌رسد که به خود آقای رئیس‌جمهور هم این مسائل اثبات شده که ضعف‌های مدیریتی وجود دارد که باید جبران شود. به عقیده من بهترین راهکار انجام تغییرات از سوی دولت است چراکه این اقدام هم صادقانه تلقی می‌شود، هم سریع‌تر اتفاق می‌افتد و هم مورد استقبال افکار عمومی قرار می‌گیرد. من فکر می‌کنم حوزه بهداشت و درمان، حوزه‌های اقتصادی و حوزه انرژی مواردی هستند که نیاز به تغییر و ترمیم با قید فوری دارند.
بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های داخلی

۷۲ درصد مواد موثره تولید داخل

مقام معظم رهبری صبح شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ به مدت سه ساعت از نمایشگاه توانمندی‌های داخلی که در حوزه‌های مختلف برپا شده بود بازدید کردند. در ویدیوهایی که از این بازدید منتشر شده است، پرسش ایشان در مورد میزان خودکفایی دارویی به ویژه در حوزه مواد اولیه مشاهده می‌شود.
62490987

با گرانی و کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه می‌شویم

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: نگرانی اساسی ما در بودجه بخش درمان و سلامت در زمینه طرح دارویار است؛ با بودجه‌ای که در نظر گرفته شده، با گرانی و کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه می‌شویم، بنابراین قطعا باید این بودجه ترمیم شود. 
محسن+فتحی

مدیریت واحد تنها راه نجات نظام سلامت کشور

دکتر محسن فتحی نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در گفت‌وگوی اختصاصی با فارمانیوز به بررسی مسائل روز نظام سلامت و کارنامه وزارت بهداشت در یک سال گذشته پرداخت. فتحی که دانش‌آموخته دکترای داروسازی است در این گفت‌وگو مهم‌ترین مشکل نظام سلامت را عدم مسئولیت‌پذیری دانست و به لزوم اصلاح ساختار نظام سلامت اشاره کرد. همچنین تنها راه حل مشکلات نظام سلامت، به‌ویژه در طرح دارویار را مدیریت واحد دور یک میز عنوان کرد و گفت: «با روند فعلی انتظار کمبود دارو را مجددا تا دو ماه آینده خواهیم داشت. ممکن است خیلی زود دیر شود.»
2895997

چهار پیشنهاد فدراسیون اقتصاد سلامت برای برنامه هفتم توسعه

این روزها فصل بررسی بودجه است و با توجه به تنگناهای متعددی که حوزه اقتصاد سلامت را تحت فشار قرار داده است، چهار پیشنهاد عملیاتی از سوی فدراسیون اقتصاد سلامت در مورد برنامه هفتم توسعه در حوزه اقتصاد سلامت تدوین شده است.
خاتمی

به واسطه طرح دارویار ۴۵ درصد هزینه‌های سلامت صرف دارو می‌شود

سید مرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: یکی از عوامل موثر در کمبود دارو، ناتوانی تامین اجتماعی در تامین هزینه‌های مربوطه است. طی چند ماه اخیر به واسطه طرح دارویار ۴۵ درصد سبد هزینه‌های سلامت کشور صرف دارو می‌شود و ۶۰ درصد هزینه‌های دارویی هم به اجرای این طرح باز می‌گردد.
453 (1)
پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس :

دولت برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان باید قانون برنامه را اجرا کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اختصاص ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها به مابه التفاوت ارز دارو در بودجه ۱۴۰۲ را اقدامی خلاف قانون از سوی دولت دانست و تاکید کرد که دولت برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان باید قانون برنامه را اجرا کند.
رئیس‌جمهور در بیست و هشتمین جشنواره رازی
رئیس‌جمهور در بیست و هشتمین جشنواره رازی:

بیش از۹۰درصد داروهای ما تولید داخل است

رئیس‌جمهور گفت: افتخاراتی که امروز در حوزه سلامت وجود دارد، این است که بیش از ۹۰ درصد داروهای ما تولید داخل است و تجهیزات اتاق عمل در پارک‌های علم و فناوری تولید می‌شود.
123

نقش رسانه‌های تخصصی در ارتقای صنعت داروسازی

عصر حاضر را به واسطه بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، «عصر اطلاعات و ارتباطات» نام نهاده‌اند. لذا نقش رسانه‌های ارتباط جمعی متداول و همچنین نوظهور دیجیتالی در سرنوشت و پیشرفت یک جامعه بسیار پررنگ است و رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های تخصصی می‌توانند جامعه را در تمامی ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به سوی تعالی و یا سقوط سوق دهند.
131209
زهرا شیخی مبارکه، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

شکاف میان بودجه بهداشت و درمان در لایحه ۱۴۰۲ عمیق‌تر شده است

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: «شکاف میان بودجه بهداشت و درمان در لایحه ۱۴۰۲ عمیق‌تر شده است.»
نرخ طلا

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14094410:SSL routines:ssl3_read_bytes:sslv3 alert handshake failure in /home/h158486/domains/pharma-news.ir/public_html/api/simple_html_dom.php on line 75

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/h158486/domains/pharma-news.ir/public_html/api/simple_html_dom.php on line 75

Warning: file_get_contents(https://www.farsnews.com/widgets/gold): failed to open stream: operation failed in /home/h158486/domains/pharma-news.ir/public_html/api/simple_html_dom.php on line 75

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function find() on bool in /home/h158486/domains/pharma-news.ir/public_html/api/coin.php:29 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/h158486/domains/pharma-news.ir/public_html/api/coin.php on line 29
اخبار داغ
ورزش

متاسفانه مطلبی یافت نشد!