تهران
کد خبر:5919
پ
164952_87062448

شتاب تولید دارو در هلال احمر

علیرضا عسگری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به شتاب تولید دارو در هلال احمر از تولید چهار میلیون و ۵۴۸ هزار عدد انواع قرص طی یک هفته گذشته در مجموعه داروسازی سهاهلال خبر داد.

علیرضا عسگری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از شتاب تولید دارو و ساخت چهار میلیون و ۵۴۸ هزار عدد انواع قرص طی یک هفته گذشته در مجموعه داروسازی سهاهلال خبر داد.

به گزارش فارمانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا عسگری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به تولیدات مجموعه داروسازی سهاهلال گفت: از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ آذر مجموعه داروسازی سهاهلال با بکارگیری تمامی ظرفیت‌ها با سرعت بیشتری در حال تولید دارو بوده و بر همین اساس موفق به ساخت ۵۰۱ هزار عدد استامینوفن در این بازه زمانی شده است.

وی افزود: همچنین در هفته گذشته یک میلیون و ۵۷۲ هزار عدد قرص ایبوپروفن که برای از بین بردن درد در نقاط مختلف بدن، مانند سردرد، درد دندان، درد ناحیه شکم، دردهای عضلانی یا التهاب مفاصل استفاده می‌شود، تولید شد. قرص ایبوپروفن برای کاهش تب و کاهش درد بدن ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا کاربرد دارد. ایبوپروفن جز داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی است که در فصل سرما به کار می‌رود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: علاوه بر این مجموعه سهاهلال در راستای تأمین داروهای ضدحساسیت و پیشگیری از آسم اقدام به تولید ۱ میلیون و ۹۹۱ هزار عدد قرص کتوتیفن کرده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر خاطرنشان کرد: در هفته گذشته با تولید ۴۸۴ هزار عدد فینوپروست که برای درمان پروستات مورد استفاده است، در مجموع ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار عدد قرص از ۱۲ تا ۱۸ آذرماه در مجموعه داروسازی سهاهلال تولید شد.

رسانه تخصصی دارو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید